| Florin_5341 a întrebat:

Am ajuns sa nu ma mai bucur de viata ce sa fac nu ma mai bucura nimic ma ajutati?

3 răspunsuri:
| SMA a răspuns:

Stiu cum e, am trecut prin asta si in unele momente inca trec. Viata nu e mereu roz, mai sunt si momente care intuneca ecranul. happy Cu timpul vei trece de asta si vei avea un nou concept despre viata. Stai linistit e doar o perioada proasta care isi v'a reveni. Mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toţi avem momente de astea în care uităm să ne bucurăm de viaţă. Pentru mine una e de ajuns ca să-mi revin să privesc în jur.De acolo îmi iau energia.Soare,cântecul păsărilor,verdele din jur,flori,copiii care aleargă de colo până colo şi brusc îmi dau seama că trăiesc.Că mulţi nu se pot bucura de ceea ce văd eu,că mulţi vor să aibă viaţa pe care eu o am şi o irosesc. Dacă am o viaţă, înseamnă că nu o am degeaba.La fel şi tu.Nimic nu e întâmplător.Ai încredere în tine şi fă în mod special lucrurile care îţi plac.Asta îţi va da entuziasmul vieţii şi te va ajuta să treci mai repede peste lucrurile proaste care ţi se întâmplă. Lucrurile rele vor trece şi va veni şi soarele.Şi în plus,ştii cum se spune, pentru a vedea curcubeul trebuie să suporţi ploaia. Bucură-te că eşti sănătos, iar pe restul ţi le faci singur. Baftă!

| Florin_5341 explică:

Multumesc sunteti foarte draguti ca ma ajutati asa am sa fac de acum ancolo am sa am mai multa ancredere an mine si sa trec peste cei greuhappy