| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii se bucură de viata si altii nu?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din aceleasi motive din care exista saraci fericiti si bogati saraci. Unii stiu sa profite de ce au, altii nu

| Freya1 a răspuns:

Nici eu nu inteleg asta.
Cred ca sunt uni ce au ce vor si pot sa fie fericiti si uni ce nu prea au nimic si nu au de ce sa se bucure.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Pentru ca unii si-o traiesc si altii pun intrebari despre sensul vietii toata ziua pe TPU.

| GoldenZenith a răspuns:

Pt ca unii vad partea plină a paharului, iar alții o vad pe cea goala. Unii găsesc tot ce este bun in ceea ce au, alții tot ce este rău. Nu exista cineva în a cărui viață să nu existe ceva pozitiv, ceva ok etc. Depinde cum ne raportăm noi la tot ce avem, iar majoritatea oamenilor sunt f nemulțumiți.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unii au motive sa se bucure si alți nu.Iar mare parte sunt idioți.

| CdeMetal a răspuns:

Pentru ca nu au gasit bucuria inca, doar unii reusesc sa o gaseasca, si aceea ce o gasesc sunt cei care se bucura de lucrurile mici.

| mihaicelsfant a răspuns:

Pai daca nu ai nimic cum sa te bucuri de ea?

| Jay1 a răspuns:

Viaţa nu este doar bucurie şi plăcere, unii se bucură că au pentru ce, iar alţii nu pot să depăşească toate greutăţile vieţii.

| Treaem24 a răspuns:

Din cauza minti proaste care o au cate uni

| vjr1979 a răspuns:

Un motiv ar putea fi monotonia si acceptarea ei.