| alexandru22010311 a întrebat:

Am alunite pe gat(4.cam asa)
cred ca au iesit de la soare.Nu sunt alunite iesite din piele si mari, sunt din acelea mici.

Cum pot scapa de ele?

7 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

@kos, daca da cu ulei de ricin pe alunite ii creste par, acolo. laughing) Ca uleiul de ricin grabeste si favorizeaza cresterea parului, nu este bun pentru alunite.winking

Cat despre intrebare...nu ai cum sa scapi de ele. Daca le smulgi e dureros si exista si pericolul de a face cancer de piele, asa ca numai un dermatolog, te-ar putea sfatui in legatura cu asta.

Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Boniboon a răspuns:

Nu poti scapa de ele.
Si eu am alinite pe tot corpul.
Cel mai bine e sa nu stai afara cand soarele este puternic.

| Boniboon a răspuns:

Alunite * laughing

| madalinaaa89 a răspuns:

Cel mai bine, daca tii la sanatatea ta, intreaba un dermatolog.
Si eu am alunite pe tot corpul, nu numai pe gat, si mi s-a recomandat sa evit cat de mult pot soarele, sau, daca nu pot sa-l evit, macar sa ma protejez(ex:ulei de corp, sau sa fie acoperite zonele cu alunite).
Daca te expui prea mult la soare, poti face cancer de piele, sau ceva de genu', nu stiu exact.Mai intreaba si tu tongue

| kos_8115 a răspuns:

Pai...iti poti da cu ulei de ricin
dar vreo 2 luni sh disparhee hee...sau intreaba un dermatolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ESTE BUN ULEIUL DE RICIN.am foarte multe alunite pe fata, nereliefate si le tratez cu ulei.Am una pe nas de mica care mie mi se pare foarte inestetica, avand in vedere ca am un nas foarte mic. Aplic de cate ori pot pe zi uleiul si dupa aproape 2 luni s a miscorat si e mult mai decolorata.Astept sa dispara de tot, insa nu uit de aplicarea zilnica.Chiar mergewinkingincearca.nothin`to losepeace sign