| IRINA STERN a întrebat:

Am aproape 16 si nu reusesc sa o conving pe mama sa ma lase sa ma vopsesc. Majoritatea prietenelor mele au inceput sa se vopseasca, si eu chiar as vrea o schimbare de look numai ca ea nu vrea si tot timpul imi zice sa mai astept. Nici macar cu nuantator nu ma lasa, si nici macar in vacanta. Cum o conving?straight face

5 răspunsuri:
| georgiana a răspuns:

Nu te vopsi pentru ca ai sa iti distrugi parul. Ce n-as da sa il am si eu acum natural.Nu te mai lua dupa colegele tale, traieste-ti viata ta.

| undercovergirl a răspuns:

Buna,

Daca vrei sa-ti schimbi look-ul nu trebuie neaparat sa te vopsesti. Incearca o tunsoare noua, poate breton daca nu ai, ceva la moda, sau pur si simplu o schimbare a coafurii ( daca il ai lung si drept ai putea sa-ti faci cateva carlionti lejeri sau invers ), ai la dispozitie o gama variata de modele. Sunt sigura ca te-ai gandit la ceva. happy

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Bunahappy
nici pe mine nu ma lasa mama sa ma vopsesc, dar pana la urma am convins-o sa ma lase macar cu nuantator...

| DianaLostInDreams a răspuns:

Are dreptate, iti strici parul.Am avut eu toate culorile in cap, si acu nu mai reusesc sa ajung la culoarea pe care am avut-owinking, de fapt nici nu mai sunt sigura care estraight face

| soDa cauStica a răspuns:

Pai nici pe mine nu ma lasa maica mea pentru ca pur si simplu nu vrea sau nu acepta ideea ca am crescutthinking
genul de mame ''asa'' nu pot fi usor d convins...ba chiar. trebuie s insisti ceva timphappy sau si dupa acel timp nu te va lasa e complicat trebuie rabdarethinking
baftatongue