| Clf_Abby_1993 a întrebat:

Am auzit bufnita vreo 3 zile la rand ( am tot stat pe afara pana pe la 8 8 jumate seara ) si cucu-cu asta-i cucuveaua credlaughing inseamna ca moare cineva eu sau altcineva sau e o chestie banala?

3 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Nu inseamna nimic... e doar o superstitie

| Mαdαliηα a răspuns:

Cica asa se zice, sa fiu sincera cand mai auzeam si eu Cucuveaua ma lua un tremur probabil pentru ca asa stiam si eu ca ar urma sa ' moara ' cineva apropiat de tine. dar nu se intampla nimic. si mie una imi place sa cred ca e doar si doar o superstitie! Pa, ai grija de tine. -_-"

| AidSim a răspuns:

Doamne fereste! Se vede ca esti o persoana superstitioasa. Incearca, spre binele tau sa 'iti treaca' din cap chestiile astea. Gandeste logic...si cucul/cucuveaua trebuie sa cante, nu? Acuma ca tu l-ai auzit....asta este. Sunt sigura ca nu ti se va intampla nimic nici tie, nici apropiatilor tai. Paste fericit!