| SunShineVlad98 a întrebat:

E Adevarat Ca Cand Canta Cucuveaua moare cineva? sau e doar o superstitie banala?

12 răspunsuri:
| Damasc a răspuns:

Superstitie banala.

| jony a răspuns:

Da e adevarat am intrebat un vecin a zis ca si lui i s-a intamplat intr-o seara a auzit cum canta si a doua zi ia luat gatu la gaina din cotetul lui dramatica chestie.

| TheBlueWolf a răspuns:

Ca cand aud ca canta cucul.Mai intai fixeazati lacunele MAJORE din limba ta materna apoi da-ti seama ca traim in lumea reala.Normal ca este o superstitie numai cei ''credinciosi''limitati psihic pot sa accepte un astfel de concept.Dormi linistit nu moare nimeni, mai bine, deschide o carte de gramatica si pune-te pe invatat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geniala cacofonia laughing

| getutageo a răspuns:

Eu stiam ca atunci cand canta in fata ferstrei moare cineva...eu cred in superstitii,,, si au fost cazuri cand a cantat o cucuvea si a murit o persoana

| Simo0 a răspuns:

Că când cântă cucuveaua laughing))? scuze dar nu m-am putut abţinerolling on the floor.

| alysk84ever14_6997 a răspuns:

Sincer se si vede ca e o superstitielaughing uite-te la cacofonielaughing

| īƶƶū a răspuns:

Depinde de caracterul fiecaruia nu mereu daca asa se intampla e adevarat de exemplu la mine la tara a cantat o pasare asemanatoare cu, cucuveua care se numeste ciuvica si peste 2 saptamani mama mea a visat de 3 ori pamant arat acolo si peste 2 ani a murit bunicul meu care era paralizat. Sper ca te-am ajutat.

| ProSenSe a răspuns:

In Germania se spune ca daca canta cucuveaua ai noroc deci romanii sunt prostilaughing

| Alexandra_3173 a răspuns:

Din cate stiu eu.da.I s`a intamplat mamei. A auzit ca a cantat cucuveaua si la ceva timp tot in aceeasi zi, a aflat ca a murit varul meu. Dar nu in toate cazurile.

| branzasnurr a răspuns:

Chiar geniala cacofonie dar poate muri cineva sau se cearta sau se bate atat pot sa iti spun bine pa!

| cezareea a răspuns:

Intelegi.fiecare incearca sa dea vina de nenorocul lui pe altcineva.cand i se intampla ceva se gandeste oare dina ce cauza s-o fi intamplat asta.de aici se explica acest fapt cu aceasta pasare.ea se afla in locuri populate de oameni.ea se hraneste cu soareci cu porumb.imposibil ca sa nu fie pe undeva pe vreo casa.stai linistit si gaseste o explicatie logica la toate.nu te lasa condus de vorbele din popor pentru ca ele mai mult sperie pe oameni decat sa ii ajute pentru ca si asa au probleme.si gandeste-te ca sunt multi care tin astfel de pasari acasa la ei.asta ce ar putea insemna? si apoi mai gandeste-te ca intr-o tara in legatura cu aceasta pasare este un fel de superstitie.in alta tara este un alt fel de superstitie.pe care sa o crezi? nu totul depinde de vointa ta.totul are o explicatie logica nu "babeasca".suntem in secolul XXI poate ajunge cu atatea prostii "babesti". lume totul se poate explica logic. daca are cineva vreo explicatie logica in legatura cu aceasta pasare rog sa o zica.dar va asigur nu e nici una