| Slayer4Ever a întrebat:

Am auzit ca daca te masturbezi apar anumite boli este adevarat?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu ai grija sa te speli bine pe maini si pe organele genitale inainte si dupa masturbare sau folosesti obiecte nedezinfectate exista riscul sa faci o infectie genitala.
Daca faci exces de masturbare (adica mai des de 2-3 episoade pe saptamana) s-ar putea sa-ti infleunteze negativ viitoarea viata sexuala: sa nu mai obtii orgasm la penetrare.

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cel mai probabil doar sa te doara mana daca pui mult patos. Poti sa te infectezi insa doar daca nu esti atent. Nu te imbolnavesti dar ar fi mai bine daca nu ai mai urma practica asta.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, poti contacta infectii datorita lipsei de igiena, sau mai tarziu sa iti influienteze viata sexuala.

| Eu4EverX a răspuns:

Daca nu ai o igiena stricta normal ca apar boli.

| DeeDee a răspuns:

Nu te imbolnavesti. laughing
Of, contagiunea asta informationalaXD
Cine ti-a spus asta ti-a spus-o ca sa te sperie.
Poti doar sa te infectezi, eventual, daca nu te ingrijesti cum trebuie. Dar igiena normala e de ajuns sa te apere de probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu contează vârsta.
Trebuie să te speli pe mâini şi zona intimă şi înainte şi după masturbare.
Igiena corectă previne o posibilă infecţie genitală.
De cele mai multe ori a avut efect negativ asupra viitoarei vieţi sexuale.
Pa, pa.

| Slayer4Ever explică:

Am 15 ani...am uitat sa spun