| tilll a întrebat:

Este adevarat daca te masturbezi iti apar cosuri'? funda+vot

8 răspunsuri:
| kiss a răspuns:

FALS. nu iti apar si nici nu iti trec. daca cineva e de alta parere si poate dovedi asta, abia astept sa aflu laughing deci stai linistit ca daca te masturbezi n-or sa iti apara mai multe cosuri kiss

| Bog15 a răspuns:

... si si orbesti, chestiile astea nu sunt documentate, dar in orice caz, have fun dar nu abuza, ca sunt alte probleme care apar, de ex impotenta, ejacularea precoce, etc, chestii mult mai naspa, deci odata din cand in cand ok, mai dese decat mesele pe zi, hell no tongue, si nu abuza nici de filmele porno, ca urmeaza sa fii dezamagit de o fata cand o vezi dezbracata live in comparatie cu un fals standard, crede-ma stiu ce zic

| deejay_3315 a răspuns:

Nu neaparat, dar punctul comun este dat de secretia hormonala. Poti consulta un dermatolog, pentru un tratament. Insa oricat te-ai masturba, cosurile nu dispar si in functie de stresul emotional acumulat, cosurile se pot intensifica Marea majoritate a oamenilor se masturbeaza incepand cu varsta pubertatii. Este un obicei normal pentru ca atunci hormonii sexuali incep sa construiasca organele genitale si, o data cu aceasta, sa modeleze psihicul feminin sau masculin. Interesul pentru activitatea si satisfacerea nevoilor sexuale creste treptat pana la nivelul normal pentru un adult. O data cu pubertatea creste atentia acordata sexualitatii. Gandul la anumite persoane il pot face pe tanar sa se simta intr-un mod special si sa simta o tensiune placuta in organele sexuale care se cere amplificata. Organele sexuale externe devin mai sensibile la atingeri usoare, ca de exemplu cele de la spalare, la dus.
Baietii au erectie cand se gandesc la sex sau la o fata care ii atrage. La fel, fetele incep sa simta dorinta sexuala. Acestea sunt trairi firesti.
Fiecare individ in parte are felul lui de a se gandi la sexualitate. Nu suntem la fel in ce priveste dorinta sexuala, timpul acordat gandurilor si trairilor psihice si fizice legate de sex. Astfel, unii incep sa se masturbeze mai devreme, altii mai tarziu, unii mai des, altii mai rar sau chiar deloc.

| Liada a răspuns:

Nu-ti apare nimic daca te masturbezi... dimpotriva, iti trece tot de pe fata.

| valyta a răspuns:

Din contra iti trec cosurile

| vampirghimbir a răspuns:

Din ccontra iti trec! dar exista sansa sa te inbolnavesti! funda?

| iulianos a răspuns:

Se poate din cate am auzit.Cica "mai tare inciti hormonii decat sa ii linistesti". Actul sexual abia ii linisteste.