| lovejustinbieberbaiteiubesc a întrebat:

Am auzit ca unele fete se epileaza cu ceara! Se exclude ceara din urechi?

Răspuns Câştigător
| Lynnaedsalvatore a răspuns:

Nu cred.
Oricum, epilatul cu ceara e foarte dureros.

10 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Hahahaha

| anaMARIA a răspuns:

Cum sa se excluda? :O In nici un caz! Nu te spala o buna perioada de timp pentru a acumula cat mai multa ceara in urechi, "culege-o" dupa, si epileaza-te cu ea.Este de departe cea mai eficienta metoda de epilarewinking Ceara de lumanari e si ea la fel de buna,de asemenea,Si se procedeaza in felul urmator : Aprinzi o lumanare si o inclini spre picior (sau zona in care te epilezi) astfel incat toata ceara proaspat topita sa iti curga pe firele de par de care vrei sa scapi. Dupa ce se intareste,te clatesti si gata! Nu baga in seama comentariile rautacioase ale unora, care iti spun ca nu e o metoda buna.Te mint din simplul motiv ca nu vor sa iti faca un bine, sa-ti dea un sfat folositor.
Spor la treaba! Te pup :*

| anaMARIA a răspuns:

@delia, ma indoiesc sincer ca ar avea o reputatie prea buna in prezent pentru a regreta in cazul in care capata alta,asa ca nu-ti face probleme.hee hee Oricum, nici nu cred ca unei astfel de persoane nu-i face placere sa aiba asemenea reputatie. Observ ca ii place chiar sa primeasca numai "laude", se simte bine.

| soraGrime a răspuns:

Ce`ai patit mai! ele se epileaza cu ceara din urechi.cum poti sa crezi ca se exclude felul ala de ceara?
chiar iti recomand sa o faci si tu.dar trebuie sa stai nespalat prin urechi 1 an ca sa iti ajunga sa te dai pe amandoua picioarele
rolling on the floor
lume proasta oh go on

| Deeviiil a răspuns:

Nu se exclude stai linistit/arolling on the floor)
poti folosi si tu daca vrei si ceara de lumanari, ii chiar indicatahappy
mai buna ca orice cearalaughing
ai grija sa nu te arzi daca incercihappy oricum pielea va fi foarte moale si rosiebig grin
SucCeslaughing)
l-) oameni laughing
hai ca esti destept/desteapta:*
laughing)

| delia_9230 a răspuns:

Hey...nu te supara dar tu faci misto de noi? exapt cum a spus anaMARIA nu te spala un an in urechi...laughingdar sa nu vii la noi daca te trezesti cu o noua reputatie

| delia_9230 a răspuns:

Da sunt de acord ANAMARIA se simte bine sa fie in centrul atentieilaughing sunt curioasa cati ani are fata asta laughing

| Nocturne0 a răspuns:

NORMAL...se foloseste o ceara speciala...nu se foloseste nici ceara de lumanari

| zambilica a răspuns:

Normal ca da doar ca asta e moda laughing

| Ingrid_2155 a răspuns:

Normal ca nu. Este cea mai folositoare. Mai ales din urechile unui domn tanar de 100 de ani. este cea mai naturalawinking. si daca vrei cu ceara de la lumanare, cel mai eficient este sa o faci cu lumanarile luate din biserica. Spor la treaba!winking