| dobrinstan a întrebat:

Am auzit de un spray pentru urechi care curata ceara. Este bun? L-ati folosit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Estebun eu in nainte am avut multa ceara si ma redus sprayu incercatil

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru indepartarea cearei din urechi este mai recomandata utilizarea spray-urilor, care dizolva dopurile, deoarece cu "betisoarele" se poate rani interiorul urechii, fapt care poate duce la deficiente de auz sau de echilibru.

carla
| carla a răspuns:

Sa citesti bine instructiunile, mi se pare ca daca ai otita sau ai avut vreodata nu e recomandabil.

| sincclaire a răspuns:

Mai bine du-te la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bune sunt conurile de la magazinele naturiste