| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a întrebat:

AM auzit de cafeaua magica. Cafe Form.

http://www.cafeform.ro/cafea-slabire-acasa/

Ce credeti este buna si pentru copii? adica mai mici de 18 ani?

Răspuns Câştigător
| Alecssa a răspuns:

In general cafeaua nu este buna, mai ales la copii.
Dar daca te referi la aceasta cafea " miraculoasa" nu ti.o recomand. Cu totii ne dorim sa avem o talie de viespe si sa slabim cat mai repede si mai usor posibil, daca s.ar putea fara sa ridicam un deget. Tocmai d.asta oameni ca acestia vin cu aceste retele " miraculoase". Nu spun ca nu vei slabi, dar in general aceste "cure magice" au afect de eu-eu, slabesti cat timp consumi acea cafea, iar apoi, cand intrerupi consumul, kilogramele vor incepe din nou sa.si faca simtita prezenta.
De aceea iti recomand o cura mai sanatoasa, incearca sa consulti un nutritionist sau pur si simplu sa tai din alimentatia ta tot ce inseamna fast-food, sucuri cu acid, dulciuri, prajeluri etc. Incearca de asemenea sa faci sport, min. 30 de minute pe zi. Poate nu vei slabi 5 kg intr.o saptamana, dar slabesti sanatos.
Evident ca atunci cand ajungi la greutatea dorita nu trebuie sa revi si la proastele obiceiuri culinare. Tocmai despre asta este vorba. Slabirea consta in schimbarea modului de viata. noROCK!winking