| Lolkkk a întrebat:

Am avut astăzi campionat de handbal și am pierdut și am plâns după primul meci dar după m-au încurajat fetele și băieții sa mă ridic și să nu mai plâng dar am pierdut și al 2 lea meci și au pierdut și fetele și după am plecat acasă. Ne-a pus un băiat pe Instagram filmări când juca cu noi și îmi dădea mie goluri că eram portar. Fostul meu profesor și profesorul meu ziceau că n-am nimic de pierdut că erau marii oameni și n-aveam ce le face și că e doar un joc, dar am plâns și când am ajuns acasă și mă durea capul că au țipat colegii pe mine că nu apar, dar era din săritură și n-aveam ce face. Dar un băiat ne-a pus pe Instagram niste filmări cu noi cu toate că noi n-am făcut așa ceva.
Dar a zis că va mai fi un campionat de fotbal sau handbal sau amandoua dar o sa avem examenul la vară, dar nu vreau acum că luni să zică unii de la alții la școala și sa râdă copiii de noi și eu inca sunt supărat, ce să mă fac?

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Marile victorii se nasc din esecuri, din infringeri, din greseli, din regretele ce vin de pe urma acestora. Ai doau sanse, doar sa fii suparat si sa treci cu vederea, si sa mergi mai departe, sau, esecul acesta sa te mobilizeze sa lupti pentru a deveni mai bun. Poate ar trebui sa il intrebi pe Hagi sau pe Simona Halep cate esecuri au avut pana sa devina ceea ce au devenit. Pentru ca esecuruile te invata cel mai bine cum sa invingi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să fii supărat până îți trece.

| Brizbriz a răspuns:

Faptul ca toti se dopeaza si echipa ta nu, nu e nici un motiv de plans, sau de rusine

| Silviullet a răspuns:

In primul rand axeaza-te pe gramatica.
2. Nu conteaza ce zic oamenii, ai dat toti ce poti? Foarte bine
Daca cineva iti va spune ca nu ai aparat bine, pune-l in poarta si dai sa apere cateva lovituri, sa vada cum e.
Mereu va fi asa, aia care habar n-au sa dea cu piciorul in minge vor comenta in fata televizorului.
Joaca de dragul sportului, nu de ochii lumii.
Ambitioneaza-te, motiveaza-te, cauta-ti un model de om care joaca pe postura ta si invata!
Numai asa ppti trece peste lumea rea.
Si sa stii, de multe ori, esecurile sunt de 2 ori mai importante decat castigurile.
Bafta.