| bibisor a întrebat:

Am avut o relatie de 2 ani de zile... iar acum eu cu fostul suntem prieteni foarte buni, vb aproape in fiecare zi.si as vrea sa ma impac cu el. dar el are deja o alta relatie...cum sau ce as putea sa fac sa nu ma mai gandesc la el?

13 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Nu ai ce face, eu de 2 ani ma tot gandesc la fostul iubit desi eu am fost cea care a renuntat la el.

| Parintele a răspuns:

Ramaneti amici, dar incearca sa-ti gasesti alt partener : "ciorba reancalzita nu mai are acelasi gust"
Incearca sa comunici mai putin cu el.nu-i mai accesa profilele...foto etc nu te intalni cu el. E pacat sa te bagi peste ei.

| dulshe a răspuns:

Ar trebui sa uiti k el mai exista(cu totul k e prea greusad)Ar trebui sa mai iesi si tu, sa te mai uiti la alti baieti, pentru ca nujtii cand poti intalii pe alcnvbig grin
MULT SUCCES (paste fericit in continuare)

| andi a răspuns:

E f. bine sa aud k ink mai vorbiti si ink zilnik, inseamna k a fost o reletie speciala si nu va puteti uita, daca esti rabdatoare poate o sa va impacati, ce s-a maritat cu actuala? daca iti doresti ceva cu adevarat ...se va intampla!

Bula
| Bula a răspuns:

Nu te obosi sa uiti de el, ca nu vei reusi!
Ramaneti prieteni in continuare, iar daca cealalta relatie se slabeste, se despart, re-intra imediat pe fir!

| Ys a răspuns:

Pai nu poti uita pe cineva mai ales daca l-ai iubit...fiti prieteni in continuare si daca tii faci un iubit poate renunti la idea k ai vrea sa fii din nou cu fostul dar daca iti faci iubit macar iubestel sa nu il tii asa de folos...succes

| gabrielutzu a răspuns:

Este deja prea tarziu, daca v-ati certat si v-ati despartit inseamna ca nu ati fost facuti unul pentru celalalt, iar daca tie iti arde sa te joci cu el de-a "uite relatia nu e relatia", mai bine il lasi in pace sa-si vada de viata sa daca nu vrei sa-l ranesti si sa-i faci rau.

| Paula a răspuns:

Cazua pierduta,( dupa mine ), crede-ma ca asa am fost si eu si, ne-am impacat dar n-am mers mult impr... mai bine bff decat altceva ca daca va fi mai mult stricati tot. ii ca vorba aia, el iti da un deget si tu vrei toata mana?

| sufletel13 a răspuns:

Pai 2 ani e destul e mult si cred ca tu valorezi destul de mult pentru el. stiu ca nu e simplu dar incearca sa vorbesti cu el si sa ii spui ceea ce simti si cred ca va intelege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA-L DRACU SI CAUTA ALTU

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este minunat ca ati ramas prieteni, n-ai sa-l uiti niciodata pentru ca l-ai iubit, de impacat nu cred ca va mai merge, nu poate fi ca inainte, la un fir rupt si legat, ramane nodul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaseste-ti alte preocupari deoarece vei ajunge doar sa fi folosita si parasita din nou,, belive me,,

| grigorie a răspuns:

Incearca sa iti gasesti alte activitati care te-ar putea face sa nu te mai gindesti la el ...si cu timpu o sa fie k... poate in acest timp o sa-ti gasesti pe altcineva...si sentimentele pe care le-ai avut pentru fostul o sa-ti para ca un vis...