| elytza a întrebat:

As vrea si eu un sfat:cum as putea sa ma impac cu fostul meu prieten?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Gandeste-te bine de ce v-ati certat, suna-l si roaga-l sa iesiti la o cafea si acolo cere-ti iertare sincer pentru greselile facute si roaga-l sa gasiti impreuna solutii. Orice ai face, nu ii reprosa nimic, nu transforma discutia in ceva gen "ba tu ai gresit mai mult".

| mami a răspuns:

Suna la usa lui si cand deschide spune-i iarta-ma
si vezi reactzia lui atunci pe moment, poate are deja alta prietena sau te iubeste si asteapta ca tu sa faci primul pas
sa nu ii cazi la piept lasa-l pe el sa o faca

| andreea_8479 a răspuns:

Este fostul.deci il cunostiwinking
sti ce ii place sa faca in timpul liber, cum se distreaza etc...gasesti u cv care sa t ajutewinking

| alexa a răspuns:

Depinde si de motivul pentru care v.ati despartit
daca a fost o cearta mai aprinsa si nu v.ati despartit in relatii bune eu cred ca va fi greu sa. l recuceresti
dar incerkrea moarte n.are asa ca apropie. te din nou de e l, vorbiti, da. i de inteles ca iti e dor de zilele in care erati impreuna
vezi cum reactioneaza... poate fii rautacios la inceput asa ca ai grija si nu exagera...sti k baietilor nu le palc fetele prea cicalitoare sau stresante
fii misterioasa si fa. l si pe el sa. i fie dor de vechea relatiewinking

| inna a răspuns:

In primul rand trebuie sa clarificati motivele pentru care v-ati separat.Comunicarea e cheia fericirii in orice relatie.

| greg a răspuns:

Aminteste-i prin fapte nu vorbe de clipele frumoase pe care le-ati petrecut impreuna(daca poti). E o varianta care stiu sigur ca functioneaza la unele persoane.