| andradeac19 a întrebat:

Am avut o relatie de doi ani si ne-am desp de cateva zile, acum dupa ce ne-am desp a inceput sa ma caute din nou un baiat care "imi facea curte" si cu ceva timp in urma...si care culmea imi place, am iesit cu el si m`a sarutat.Nu stiu ce sa fac pentru ca eu il iubesc pe fostul{dar aveam o relatie ciudata, in ultimu timp nu ne mai intelegem, ma batea imi vorbea urat}mai vorbim la tel si nu stiu parca m`as impaca cu el pentru ca il iubescsi a fost "primul", dar in primul rand ma simt urat fata de acest baiat care acum are impresia ca suntem impreuna si tine la mine si mi-ar fi rusine sa ma vada din nou cu fostul, in al doilea rand mi-e frica ca daca ma voi impaca cu fostul o sa ne certam din nou si o sa ma bata din nou, iar in al treilea rand ar spune toti ca sunt o{...}pentru ce am facutsad

P. S:mi-ar placea sa`mi fie alaturi fostul de sarbatoribig grin

4 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu ar spune nimeni că eşti nicicum. Şi dacă ar spune "primul" că eşti o... ai putea să le spui la ăia "Ştii ceva? Omul ăla a dat în mine!" şi nu cred că te-ar mai judeca. Dacă a făcut-o o dată, o va face şi data următoare. Părerea mea este că e mai bine să renunţi acum, să nu fie prea târziu. Iar dacă nu vrei să ai o relaţie cu băiatul cu care eşti acum explică-i că ai nevoie de timp, că nu eşti pregătită pentru o nouă relaţie că abia ai încheiat una. Sunt sigură că va înţelege.

| georgiana a răspuns:

Nu conteaza ce spun ceilalti, tu sa fii fericita. iar daca fericire este alaturi de el, mai accorda-i o sansa.Nu-mi plac violentele, trist ce ti s-a intamplat.Esti sigura ca merita asta? Ati vorbit?
Lupul isi schimba parul, dar naravul ba!
De vrei sa-l dai uitarii, scoateti-l definitiv din minte, chiar daca a fost primul!

| simoSTAR a răspuns:

Cu siguranta o sa te bata iar pentru ca a facut un obicei din asta.cum poti permite sa te loveasca? pentru asta te-ai nascut, sa fii bataia lui de joc? dar cand facei sex esti buna? scuza-ma ca sp asta, dar innebunesc cand vad cate o fata care spune ma bate dar il iubesc si pe deasupra mai vrei sa te si impaci cu el.nu ai demnitate din pct meu de vedere.iti este teama ca o sa spuna ca esti "..." dar nu iti este teama ca rad altii de tine cand el povesteste ca te bate? sau crezi ca asta nu spune? sa fim serioase! trezeste-te! cel mai bine ar fi sa pui piciorul in prag si sa nu ii mai dai nas acelui "smecher" dar nici sa il folosesti pe acest baiat. daca chiar crezi ca poti avea o relatie cu el, desi ma indoiesc ca este prea devreme, ok. daca nu vezi-ti de viata ta, fa-ti ordine in ganduri ca ai nevoie de o pauza. tu trebuie sa contezi si atat ca vezi ca daca tie nu iti pasa de ce le-ar pasa altora?

| cucu a răspuns:

Vaileeeuuu nu pot sa cred... te bate si ti-ai dorii sa fii alaturi de el?
pai iti spun sincer : iti meritzi soarta.deci eu nu va inteleg, chiar insist pe tema asta voi chiar nu aveti minte deloc? chiar nu puteti sa ganditzi sub nici o forma? cum sa stai cu un baiat care vb urat cu tine si care te bate? u chiar nu`ti dai seama cat de grav este lucrul asta? un baiat care vb urat cu tine inseamna ca nici macar nu tine la tine dar sa mai si dea in tine.
pai daca u iti doresti sa fii cu el nu inteleg la ce ne mai ceri sfatul? fetitzo ai gasit pe cineva care se poarta frumos cu u si zici ca tine la tine? ce mai vrei mai mult de atat? parerea mea e ca daca te impaci cu vechiul prieten esti masochista ...iti place sa ti`o iei pe coaja