| iuliii_8417 a întrebat:

Am ceva probleme cu celulita.big grin! Ceva remedii stiti?!

Răspuns Câştigător
| Rogzane a răspuns:

Sport(alergari, mersul pe jos-lucreaza toti muschii picioarelor si nu numai, urcatul scarilor) ar trebui sa mananci multe legume si alimente care nu sunt bogate in grasimi- carne slaba, de peste, fructe multe sa bei multa apa si sa renunti la sucurile acidulate si cica ar exista creme anti-celulitice(eu nu am incercat deci nu stiu cat sunt de eficiente) si uite un site unde poti afla mai multe lucruri http://www.procto.ro/celulita-tratament/
p.s 2 fete din 3 au celulita(conform studiilor facute) deci nu ar trebui sa te complexeze problema asta; poti sa faci toate astea (sport, mancare sanatoasa) ca sa te simti mai bine nu neaparat sa scapi de celulita;) Succes