| gigiro a întrebat:

Am citit ca 90 % din tinerii romani apeleza la internet pentru socializare. Aveti sentimentul ca intr-adevar va rezolvati problemele, sau e doar pierdere de timp? Vi se pare ca intr-adevar se produce o stare de dependenta?

4 răspunsuri:
| gigiro explică:

Eu sunt pe net, pentru ca nu am pe nimeni cu care sa vorbesc romaneste si din curiozitatea de a vedea ce se mai intampla cu tinerii romani. Eu sunt socializata gata, si constat ca intr-adevar se produce dependenta. Plus de asta, am devenit cam sedentara.

| →s ♥ ą← a răspuns:

Ce vrei tu de fapt?laughing Tu ce faci acumhappy? Tot pe net esti si pui intrebare.deci raspunde tu acum : ti se pare intr-adevar ca se produce o schimbare?happy

| mihaa a răspuns:

Stii de 2 ani am netu si pot zice, ca imi este oarecum bine, comunik mai usor, am multi amici virtuali sunt comvinsa ca in realitate, nu as fii avut tupeul sa vb asa deschis cum, vb pe mess, dar produce o stare de dependenta de exemplu, acum dimi am plecat la o prietena si stam la o cafa si zic, hai s-a deschis mesuu, sa vad ce e pe acolo, chiar daca nu vb, am deschis mesu, decii? e dependenta big grin

| another_emo_girl a răspuns:

Mah, parerea mea cea mai sincera e ca si internetul e bun.adica,prietena mea cea mai buna(salut cosmynykwave)am inatlnit'o pe net.ne intelegem fffffffff bine, desi nu ne'am vaz niciodata.ne telefonam si ne trimitem colete.deci,nu sunt contra internetului, dar atat retelele de socializare in mare parte sunt bune, cat si prieteniile fata in fata.