| Betty100 a întrebat:

Am cumparat un sampon si are data expirarii pe 07/01/2013 are ceva?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu are nimic daca e expirat de 2 luni...mai merge, dar puteai sa-l duci la magazin sa ti-l schimbe pentru ca nu prea au cum sa vanda produse expirate.

Saaaaaau... uita-te mai bine pe ambalaj, daca toate informatiile sunt scrise in engleza si nu e firma romaneasca atunci s-ar putea sa faci o greseala si el sa expire abia in iulie pentru ca in sua/uk si alte tari cand se scrie data mai intai se scrie luna, adica ceva de genul ll.zz. aaaa

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Dupa data in care expira il mai poti folosi vreo doua luni ca nu patesti nimic, alta data cand mai cumperi un produs uita-te cand expira

| Robbu a răspuns:

Daca nu vrei sa ai surprize neplacute, sfatul meu este sa-l arunciwinking

| Klaryssa a răspuns:

Eu zic sa nu te tingi de elwinking

| MasterSpirit a răspuns:

Poate chelesti dracu rolling on the floor

| relax3 a răspuns:

Desigur sa ei seama pot sa faci o infectie a pielii ia seama sa nu cumva sa te speli

| IonescuOnutza1986 a răspuns:

Nu-l folosi! Poti face diferite infectii ale pielii. Du-te la magazin si returneaza-l spunand ca vind marfa expirata.

| pikachuPiK a răspuns:

Pai daca este exprirat Crezi ca mai este bun? Eu zic ca NUU. Arunca-l.