| Rares2312 a întrebat:

Am cunoscut o fata in primavara de care m-am atasat foarte mult si as vrea sa formam o relatie, problema este ca ea este mai mare cu 2 ani decat mine si ii place de un alt baiat de varsta ei, dar si un pic de mine.Ce as putea face tinand cont ca diferenta de varsta nu este asa de vizibila, adica daca nu ai cunoaste-o ai zice ca este mai mica decat varsta pe care o are, eu fiind destul de dezvoltat si aratand destul de matur pentru varsta mea din cauza sportului? Chiar am sentimente fata de ea si imi doresc ceva serios

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Foarte drăguț că ai sentimente pentru ea, problema nu știu dacă e de la vârsta că nu știu cât aveți, ci faptul că ea nu te place. Tu vrei ceva serios, dar ei îi place de altcineva. Doar te rănești singur așteptând-o. Când a zis " un pic " și de tine înseamnă că ești roată de rezervă. Nimeni nu trebuie să accepte asta. Mai bine aștepți altă fată.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce ai putea face este să te ocupi de ea,

| Iunicu a răspuns:

Doi ani se văd la oameni când unul are 10 ani și celălalt 8.
La adulți diferența de doi ani este insesizabilă.
Dacă fata va place pe amândoi, fie ca cel mai bun să câștige!
Eu îți propun să îi spui sincer ce simți pentru ea. O să îți dea un avantaj uriaș în fața concurenței.