| anonim_4396 a întrebat:

Am dat sa scanez pcul cu Norton antivirus 5 si mi-a aparut un remote ip? ce inseamna? tin sa precizez ca eu cred ca candva mi-a spart idul si vede toate conversatiile nu stiuthinking ajutati-ma si daca este cum zic eu cum sa elimin chestia asta happy am setat messu sa stearga orice conv big hug funda si multe voturi

Răspuns Câştigător
| Supps a răspuns:

Remote ip inseamna ca cineva incerca sa se conecteze la PC-ul tau prin RDP (Remote Desktop Control). Schimba-ti parola de la windows si cat despre conversatiile de la mess, cineva are un keylogger la tine in calculator care ii trimite lui tot ce scrii, ori iti stie parola de la mess, ori ti-a stiut parola o singura data (pentru ca ai schimbat-o tu apoi), a pus mana pe tokenul tau, iar acum are mereu acces la tine pe cont.

2 răspunsuri:
| sparkydrake a răspuns:

Incearca sa stergi acel remote ip.Trebuia sa dai delete dupa scanare.Da din nou o scanare si cand vezi ca iti apare il stergi.winking

| anonim_4396 explică (pentru sparkydrake):

Dar e vorba despre spard idul sau ce?