| ANONIIIIMAA222 a întrebat:

Am de citit pentru clasa a 8 a o carte de Caragiale : O scrisoare pierduta. Am inceput sa o citesc si nu imi dau seama deloc despre ce e vorba...nu inteleg chiar nimic.
Imi puteti rezuma sa vad si eu despre ce e vorba in carte? :O3

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| crisiss a răspuns:

Pai e vb de o scrisoare copromitatoare pentru unul din cadidati
sti si u ca acolo se duce o lupta pentru castigarea alegerilor unde candidati isi dau barnci cam ce se intampla in zilele noastre unde basescu si ponta incearca sa pateze imaginea unu altuia in carte e adevarul pe care-l vedem zi de zi la tv dar daca vrei sa afli mai multe va tr sa citesti cartea deoarece carea e structuarta pe mai multe planuri (psihologic, material, moral si intim) sigur daca citesti cartea cu putina atentie reti ceva scucces