| andrada a întrebat:

Cine a citit O scrisoare pierdută de I.L. Caragiale? v-a placut? argumentatihappy ce parere aveti de aceasta carte?

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Este foarte buna, amuzanta, ironica, corecta, numai de bine. Daca nu vrei sa o citesti, macar intra pe www.youtube.ro si cauta teatru, punerea in scena. Dureaza doar 130-140 de minute, si vei invata foarte multe lucruri din ea. E mai important sa stii despre ce e vorba in O scrisoare pierduta, decat ce au mai postat prietenii pe Facebook, crede-ma.
Daca vrei sa faci lucrurile asa cum trebuie, fie mergi la biblioteca si imprumuta cartea, fie, o poti citi pe wikisource.

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Am vizionat filmul, dar nu prea m-a fascinat, desi sunt o fana inraita teatru, recitat poezi.
De fapt tot ce tine de literatura.
E o comedia de moravuri, unde se foloseste limbajul din popor si multe arhaisme!
Vizioneaza si tu!
Poate o sa-ti placa!
Gusturile nu se discuta!

| haisanu a răspuns:

Hey! Uite un raspuns sincerbatting eyelashes
Cand am trecut clasa a 8-a am avut-o de citit..Cand am vazut cat de PLICTISITOARE e -urasc politica- m-am uitat la film ..bine,nu e chiar un film,e o piesa de teatru. Poti face acelasi lucru, ptc. am urmarit pe carte si personajele spun exact cuvintele care sunt scrise acolo :d
Crede-ma, o sa te plictisesti daca o citestilaughing) Dupa ce o sa va explice profesoara mai bine la scoala, va fi putin amuzanta.
Cu totii stim ca puteam sa dau un raspuns de genul "Citeste, e foarte amuzanta si o sa-ti placa.Cititul face bine, lasa filmele! " dar am ales sa fiu sincerabatting eyelashes Bafta!