| HighFlyer a întrebat:

Am de facut un proiect despre Suedia. Pana acum am scris despre asezarea geografica. Ce ar mai trebui sa scriu?

Răspuns Câştigător
| alexutzaioana a răspuns:

Cadrul natural mai intai, care cuprinde:
Limite si Vecini, Relieful, Climatul, Vegetatia, Fauna, Solurile
Apoi Cadrul uman: Populatia (ce populatie are, ce limba se vorbeste, ce religie sunt cetatenii suedezi), Orasele (cele mai importante orase -> vreo 7-10), Economia -> cuprinde Resursele naturale, Industria (ce tipuri de industrii sunt cele mai bine dezvoltate-. vreo 4-5), Agricultura, Transporturile, Turismul.
Spor la lucru!
Funda?

1 răspuns:
| Paul321 a răspuns:

Pai economia cadrul natural populatia transporturile...