| Isabela96 a întrebat:

Am de invatat toate judetele si resedintele Romaniei cum sa fac sa le invat cat mai repede si sa stiu unde sunt ele pe harta? Raspunsului care ma ajuta dau funa+vot

2 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Ca sa le inveti le scrii pe o foaie si foaia o lipesti pe perete la capul tau cand te trezesti, te trezesti cu ele in cap mereu.Cat despre locul lor de pe harta te uiti de cateva ori pe harta, la memorezi si mergand asa pe strada repeti judetele si le plasezi pe harta in minte, fiecare la locul lor.tongue Eu asa invat la istorie, unde am de invatat o multime de repere cronologice happy

| AlQaeda a răspuns:

Le inveti intr'o anumita ordine si daca avem aceeasi carte de geografie judetele si resedintele sunt la pg 75 daca nu ma insel si la pg 80 este o harta muta unde poti exersa si ordinea ( sau daca nu avem acelasi tip de carte cautzi pe internet harta muta cu asa ceva ) tongue