| Lyndsey a întrebat:

Am de scris un rezumat de 10 randuri al unui text studiat(sunt clasa a 7-a).ce text sa alex? adica ce text scurt sa aleg? va rog ajutati-ma. funda e asiguratahee hee

Răspuns Câştigător
| Armatistul82 a răspuns:

Ion creanga amintiri din copilarie sau iapa lui voda si eu is din clasa a 7-a am fost big grin

1 răspuns:
| liliacALB a răspuns:

Alege un text pe care esti tu cel mai stapan, unul pe care l-ai citit si care ti-a placut. In acest caz vei sti cu siguranta sa-i faci rezumatwinking