| Anonymous56 a întrebat:

POooPOpop.intrebare:"Stie cineva ceva pe scurt despre Pitagora(un scurt rezumat-in cateva randuri-)?"
P. S.:Nu vreau teorema ci biografia.
P.S.2 :Sa nu fie scos de pe net...

3 răspunsuri:
| ionica56 a răspuns:

Pitagora se naşte în anul 580 înainte de Cristos, în Grecia, în insula Samos. De foarte tânãr este atras de Religia Olimpianã, în special de cultul lui Apollo. Dar nici Homer cu poemele sale, nici ritualurile religiei sale nu i-au calmat setea de cunoaştere.
În final, învãţãturile lui Pitagora au avut o mare rãspândire şi chiar în zilele noastre, continuã sã fie de bazã, deşi mulţi nu au fost capabili sã înţeleagã aceastã Filosofie Pitagoreicã.

| Mady5Stars a răspuns:

Pe scurt a fost un tocilarhee hee

| Zoelinda a răspuns:

Ai prea multe PS