| Sabretooth a întrebat:

Am depus dosarul la facultate si din toamna incepe si capitolul asta.
Am totusi o intrebare.
Cum este viata de camin? Sunt adevarate miturile despre sobolani, gandaci si alte oratanii?

Răspuns Câştigător
| andreea2346 a răspuns:

Păi eu una nu am stat la camin, însă din tot ce mi-au povestit prietenii si dupa ce am citit pe internet, e destul de ok. Cu colegii nu prea ai cum sa stii dinainte cum vor fi. daca te înțelegi cu ei de la început o sa fie pace si armonie, si incearca sa eviți neintelegeri cu colegii de camera. daca alegi sa mergi la privat, acolo exista optiune si de camera de 1 persoana deci si asta e ok.
cam asa era cu cazarea
1. cazarea studenţilor se face pe baza unei cereri înregistrate la secretariat, în limita locurilor
disponibile, respectând criteriile de cazare stabilite şi afişate pe site-ul facultatii
2. cererea se aprobă de conducerea facultatii şi se trimite spre luare în evidenţă la DGA
3. fiecare student care are aprobată cererea de cazare va semna un contract cu facultatea şi un
proces verbal de primire a cazarmamentului
4. pentru utilizarea spaţiilor de cazare se va achita un tarif (regie de camin) conform anexei
din Regulamentul privind cazarea în căminele studenţești a facultății
5. sumele datorate la lit.
a) şi b) din anexa la regulament, se vor achită pană în data de 15 a
fiecărei luni, pentru acea lună, la caseria facultății respective, şi o copie a chitanţei de plată se va preda
administratorului de cămin, iar sumele de la lit. c), provenite din CO, se achită înainte de
accesul în camerele de cazare.
excepţiile de la plată acestor sume se vor face doar cu aprobarea scrisă a rectorului.
sugerez sa vizitezi site-ul facultatii la care ai intrat, pentru că mai mult ca sigur acolo găsești tot ce ai nevoie, în special anexele de la actele necesare ce trebuie completate

2 răspunsuri:
| andreea2346 a răspuns:

Din cate stiu, depinde la ce camin mergi. daca mergi la stat trebuie sa ai noroc ca sa prinzi camin fara surprize.
eu zic ca caminele private is mult mai ok, într-adevăr este putin mai costisitor dar macar ai asigurat că nu găsești surprize

| Sabretooth explică (pentru andreea2346):

Inteleg, deci e ca ruleta ruseasca
fie sunt sobolani fie nu sunt
poti sa imi dai si detalii despre cum sunt colegii de camera si cum functioneaza mai exact?

| andreea2346 a răspuns (pentru Sabretooth):

Păi eu una nu am stat la camin, însă din tot ce mi-au povestit prietenii si dupa ce am citit pe internet, e destul de ok. Cu colegii nu prea ai cum sa stii dinainte cum vor fi. daca te înțelegi cu ei de la început o sa fie pace si armonie, si incearca sa eviți neintelegeri cu colegii de camera. daca alegi sa mergi la privat, acolo exista optiune si de camera de 1 persoana deci si asta e ok.
cam asa era cu cazarea
1. cazarea studenţilor se face pe baza unei cereri înregistrate la secretariat, în limita locurilor
disponibile, respectând criteriile de cazare stabilite şi afişate pe site-ul facultatii
2. cererea se aprobă de conducerea facultatii şi se trimite spre luare în evidenţă la DGA
3. fiecare student care are aprobată cererea de cazare va semna un contract cu facultatea şi un
proces verbal de primire a cazarmamentului
4. pentru utilizarea spaţiilor de cazare se va achita un tarif (regie de camin) conform anexei
din Regulamentul privind cazarea în căminele studenţești a facultății
5. sumele datorate la lit.
a) şi b) din anexa la regulament, se vor achită pană în data de 15 a
fiecărei luni, pentru acea lună, la caseria facultății respective, şi o copie a chitanţei de plată se va preda
administratorului de cămin, iar sumele de la lit. c), provenite din CO, se achită înainte de
accesul în camerele de cazare.
excepţiile de la plată acestor sume se vor face doar cu aprobarea scrisă a rectorului.
sugerez sa vizitezi site-ul facultatii la care ai intrat, pentru că mai mult ca sigur acolo găsești tot ce ai nevoie, în special anexele de la actele necesare ce trebuie completate