| Reek54 a întrebat:

Am fost la posta sa trimit un colet la Cluj cu plata in ramburs, coletul cantarea aprox 140 grame.
Toate bune pana intr-un moment. cand ii spun ca taxele postale o sa fie suportate de catre cumparator, si cica nu se poate ca trebuie sa platesc eu, am fost de acord. am platit, si apoi i-am spus sa mai adauge la pretul coletului cat am platit eu aici posta, si cica : pai daca mai adaug vei plati mai mult aici. si cam tot aia o sa fie straight face, cum mama dracu sa platesc mai mult? ca eu stiu ca se plateste in functie de greutate... nu in functie de cat ii ceri tu la destinatar pe colet, deci. lamuritima cum este pana la urma, ca m-am umplut de draci, m-au tinut si 2 ore acolo, ca abia se miscau.

3 răspunsuri:
| dropit a răspuns:

Tre' sa fie prosti. Tu ai dreptate: Poti stabili ce pret vrei tu pentru coletul respectiv, dar trebuie sa platesti taxele postale in functie de greutate. Asta inseamna ca daca pui cum ai vrut tu, adica pretul initial plus taxele postale ar trebui sa fie in regula. Aia cred ca era noua, ca altfel nu-mi explic.

| Reek54 explică (pentru dropit):

Sunt 2 barbati, si nu sunt noi. unu e de 2 ani, iar altu de vreo 20 straight face... tocmai acum le fac o reclamatie.

| ATS a răspuns:

Nu iti pot trimite mesaj inapoi, asa ca iti voi raspunde aici la intrebare: in jur de 50 de lei