| 100SweetSmile4you a întrebat:

Am fost uimita cand am incercat doar sa dau o cautare pe Google, sa vad ce probleme ii preocupa pe preadolescentii din ziua de azi (nu toti). Am facut un PrintScreen pentru ca nu m-am putut abtine. Iata:
http://i.imgur.com/P6IrY.jpg

Ce parere aveti despre acest lucru?
Care credeti ca ar fi modalitatile prin care am putea remedia aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| Poison_7046 a răspuns:

Nu cred ca se poate remedia aceasta problema, cel putin nu acum. Cum i-am mai raspuns si altei persoane inainte, copiii din ziua de azi au acces la internet si la o sursa nelimitata de informatii si sunt mult prea dezvoltati sexual.
Hai sa le analizam pe rand:
"Am 12 ani si sunt gravida" - De ce ai fi gravida? Daca ai vazut atat de multe chestii pe internet care sa te faca sa iti doresti inceperea vietii sexuale, de ce nu ai vazut si riscurile pe care le poti evita?
"Am 12 ani si fumez" - Nu vad fumatul ca pe ceva rau, dar la 12 ani fumezi ca sa pari COOL, fumezi pentru ca si cei din anturajul tau fumeaza. Nu esti departe de cei care consuma plantele etnobotanice.
"Am 12 ani si sunt virgin" - Hai sa ii aducem baiatului o femeie. Sunt sigur ca te-ai gandit ca cei din anturajul tau se lauda ca au facut-o si iti doresti sa o faci si tu. Nu iti recomand sa te duci intr-o "casa de toleranta", ai doar 12 ani si ar trebui sa te preocupe cu totul alte chestii.
Copiii din ziua de azi sunt interesati de cu totul alte lucruri decat am fost noi. Sunt sigur ca acesti copii de 12 ani nu se bucura de jocurile copilariei ca: Fata ascunselea, leapsa, fotbal in curtea scolii sau sticluta, cand tot ce iti doreai era sa fi provocat sa o pupi pe obraz pe fata de care iti place.
Ce putem face? Nimic, 70% din vina o poarta parintii.

2 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

Intr-adevar e scandalos dar nu putem face nimic,daca nu au ei grija de sanatatea lor si aleg strada aiastraight faceca oricum nu asculta de nimeni, nici de parinti(mai ales de ei) nici de nimeni, oricum o sa vada mai tarziu ca au gresit si la randul lor poate vor fi mai duri cu copii lor

| Gabriel_3333 a răspuns:

Foarte interesant si amuzant topicul dar si replay-ul lui minelissimo. am incercat treaba si cu varsta de 13, 14, 15 respectiv 16 numai ca la 16 a mai aparut si un "vreau sa ma angajez" pe acolo ceea ce ma determina sa cred ca ne maturizam dar mai greuhappy
dar ma rog, cum ati vrea sa fie tineretul din moment ce filmele care se vad in masa la cinema apar din ce in ce mai mult tente de sex, cand cele mai tari melodii au contin secvente foarte imorale, erotice de lesbi? nu cumva exemplul trebuie dat de la cei mari ca sa fie urmat de cei mai mici? in fine, am idei imbatranite de la o varsta destul de timpurie