| anonim_4396 a întrebat:

Am gasit acum ceva timp pe un site la rubrica `Horoscop`citatul ``O inima ranita este ca o oglinda sparta in zeci de bucati, este mai bine sa o lasi asa decat sa te ranesti incercand sa o lipesti la loc``. As vrea sa stiu cine a spus asta, sau de unde provine citatul.

1 răspuns:
| oanawww45 a răspuns:

Nu e greu de inteles happy, vrea sa spuna ca... tu atunci cand ai suferit din cauza unei despartiri nu ai simtit ceva in inima ta care parea ca se sparge?''este mai bine sa o lasi asa decat sa te ranesti incercand sa o lipesti la loc'' :vrea sa spuna ca :dupa o relatie in care ai suferit mult la despartire nu mai este bine sa creezi din nou acea relatie ca vei suferi din nou mai mult la despartire sau el nu o sa te accepte si tu vei plange din nou.