| Mihaita15 a întrebat:

Am gasit un job in America-San Francisco,mai exact ajutor de ospatar.E adevarat ca bacisul e obligatoriy acolo, e trecut pe nota 10%? Ajutorul de ospatar cat primeste din bacsis

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e obligatoriu, dar se stie ca in State majoritatea celor care lucreaza in servicii traiesc din bacsis asa ca e o practica aproape obligatorie.
si da bacsisul apare pe nota in majoritatea restaurantelor.

O mica intrebare... stii ca San Francisco e orasul cu probabil cele mai mari chirii din lume nu? Ca acolo sunt sediile Google, Fb, Microsoft si piata e competitiva rau. Presupun ca ti ai gasit si cazare odata cu locul de munca.