| Catherine4657 a întrebat:

Am in clasa un baiat [fraierul clasei] care ma place. Ce ma sfatuiti: ii spun verde-n fata ce simt sau las lucrurile sa decurga de la sine?

Răspuns Câştigător
| PsihinG a răspuns:

Nu e bine sa-i spui verde in fata ca nu-l placi pentru ca e "fraierul" clasei, pana la urma este si el un om si are si el sentimente si nu e bine nici sa-l lasi sa-si faca iluzii, tot din aceeasi cauza pe care ti-am spus-o mai sus.
E bine sa-i explici ca nu este genul tau de baiat si ca acum nu vrei sa-ti faci o relatie serioasa ( chiar daca-l minti, macar minte-l frumos).
Si iti dau un sfat, un om inteligent este acela care stie sa comunice cu toata lumea, indiferent daca este mai prost sau mai destept decat el.
Da dovada de inteligenta.

2 răspunsuri:
| Biutzu a răspuns:

Nu stiu in ce relatii de coleagilitate esti cu el dar e bine sa ii spui frumos si nu in fata tuturor ca nu vrei, nu il placi sau nu e genu meu pentru daca lasi sa decurga de la sine te poate intreba de vrei sa fi cu el intr-un moment pros(asata e parerea mea)

| modal a răspuns:

Eu as zice sa ii explici clar ce simti.Si cred ca atunci o sa inteleaga!