| MyaEmy a întrebat:

AM MARE NEVOIE DE AJUTOR!
Tema de vacanta mi-am facut-o pe un not-pad pe care l-am avut toata vara pe desktop si astazi cand am intrat sa-mi transcriu tema pe caiet not-pad-ul nu mai era pe desktop,am intrat la meniul start si l-am gasit acolo dar cand dau click pe el imi apare o fereastra pe care scrie "The item 'Tema de vacanta la romana.txt' that this shortcut refers to has been changed or moved,so this shortcut will no longer properly." s mai jos ma intreaba daca vreau sa sterg shortcut-ul.
Va rog ajutati-ma, are cineva vreo idee cum pot sa-mi recuperez tema de la romana? am lucrat toata vara la ea si nu stiu ce s-a intamplat de nu mai merge not-pad-ul ala crying

2 răspunsuri:
| Morphines a răspuns:

Poate ai șters fișierul din greșeală.
Mai ai totuși o șansă de recuperare.
Poți da un back-up. În control panel ai System and Security. Vei vedea că scrie acolo „Back-up your computer". Dacă cumva ai șters fișierul fără să-ți dai seama, încearcă să-ți amintești în ce zi sigur îl avei și alege data respectivă sau una apropiată și începe back-up-ul! Succes!winking

| MyaEmy explică (pentru Morphines):

Am intrat in control panel, am dat la system and security si am dat click pe back up your computer apoi mi-a aparut o fereastra in care imi aparea local disk D si cateva informatii despre back up si am dat click pe back up now. dupa cateva minute dupa ce s-a terminat procesul, mi-a aparut in my computer un folder cu numele HOME acum ce r trebui sa fac?