| neccc a întrebat:

Am mare nevoie de un sfat. sad Sunt de felul meu o persoană care mereu s-a crezut mai superioară si asta m-a facut sa pierd foarte multe in viata, in special prietenii! Pot sa recunosc desi ma doare ca numai am prieteni decat fff putini si asta datorita mie.oh go on
Vreau sa ma schimb as face tot posibilul ca sa reusesc sa fac asta. dar imi e foarte greu ppentru ca nu stiu cu ce sa incep!
Imi puteti da un sfat, va rog? dau Vot+fundĂ!happy

Răspuns Câştigător
| GFantastikBaby a răspuns:

Ai anumite motive sa te crezi superioara celorlalti? Incearca sa le depasesti. Chiar daca suntem in anumite privinte mai buni decat altii nu inseamna ca asta ne face superiori lor. Fiecare avem atat calitati, cat si defecte. Dar trebuie sa facem in asa fel incat calitatile sa ne acopere defectele. Incearca sa iti schimbi modul de gandire, si sa iti dai seama ca toti suntem egali. Nu te poti schimba peste noapte, ai nevoie de perseverenta. Sper ca te-am ajutat cat de cat. Multa bafta!

2 răspunsuri:
| DeeaBlondiii a răspuns:

Mai cedeaza si tu.eu de exemplu sunt opusu tau, las prea mult de la mine si nu e bine nici asa.Cand te certi cu cineva sau te contrazici mai lasa de la tine, mai dai dreptate tot daca nu e asaoh go on

| neccc explică:

Am fost si eu cum esti tu acum. inainte! si am avut de pierdut si acum ca m-am tinut sa nu-mi pese de unele persoane si sa nu ma complic uite cum am reusit sa fiu. :-s