| Mary2011 a întrebat:

AM nevoie de ajutor crying Intr-un triunghi oarecare o mediana imparte un segment paralel cu latura corespunzatoare ei in segmete congruente crying. am reusit sa fac desenul dar nu stiu cum sa demonstrez ca cele doua segmente sunt congruete crying

2 răspunsuri:
| WweEdge a răspuns:

Pe TPU nu se fac teme... daca asta se afla contul tau poate fi sters.Ai grija!

| Mary2011 explică:

Nu vreau sa imi faca nimeni tema straight face e o teorema si trebuie sa demonstrez angry da nu stiu cum