| DelyutzaScumpikutza a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Sunt prezentatoare la serbarea de Craciun. Trebuie sa imi fac o prezentare. Adica.: ex : Fiindca astazi e serbare si cu totii ati venit.etc declar deschisa serbarea noastra ceva de genul. Fraze pentru poezii, pentru dansuri colinde Cateva idei... va rog

2 răspunsuri:
| xoxxxn a răspuns:

Cu ocazia acestei zile, o zii ca oricare alta, dar cu totul atat de speciala, noi elevi clasei (1, 2,3, 4. ) vrem sa va bucuram sufletele, sa va readucem in inima bucuria nasterii Domnului printr`o distinsa serbare. Vom incepe printr`un moment de recitare care se va continua cu colinde aduse din sufletul acestor mici fiinte dar cu suflete atat de mari si curate, cu speranta ca, cu fiecare vers rostit Il vom aduce pe Hristos printre noi, bucurandu`ne impreuna de nasterea sa... etc..Nimeni nu`i perfect big grin sper ca te-am ajutat cu 1-2 idei

:*

| DelyutzaScumpikutza explică (pentru xoxxxn):

Iti multumesc. Am scris ideile tale intr-un caiet, pentru serbarea de anul asta. Te pup :*