| Krysty_1534 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, trebuie sa rezolv probleme in C++ si nu prea le inteleg, imi trebuiesc neaparat, ma ajuta cine, va rog! sad

Răspuns Câştigător
| alexandrandrei23 a răspuns:

Daca te-am ajutat te roooooooooooooooooog da fundaaaaa

3 răspunsuri:
| alexandrandrei23 a răspuns:

Da uite de ex iti zic un enunt si til rezolv si sigur ai sa intelegi
daca nu merge invata cum sa faci(memoreaza)

| alexandrandrei23 a răspuns:

Deci...se citesc de la tastatura valorile a 2 variabile intregi a si b. afisati suma lor si faci asa
#include
void main()
{
couta;
coutb;
cout

| Krysty_1534 explică:

Asta e prea usoara big grin cei aici sa declari 3 valori,,, doua ca sa faci adunarea si una sa pastrezi rezultatul,,,, e foarte simpla,, :p