| teiubesc_5807 a întrebat:

Am nevoie de ajutorstraight facecrying... Vorbesc cu un baiat pe mess de 2 saptamani si ne intelegeam foarte bine.Cand eram pe mess nu treceau 2 minute fara sa vorbim, gaseam mereu ceva de discutat.Am inceput sa tin la el ca la un amic(nu vreau sa fiu rea, dar din punctul meu de vedere e cam uratel). Ei bine, el mi-a zis ca ma place si m-a intrebat daca si eu il plac. I-am raspuns sincer ca Nu(oricum el stie ca am prieten si pusesem pe facebook ca sunt cu el pentru inceput la vrajeala de comun acord, apoi ne-am si combinat, dar el e plecat la ARad momentan). In ultimul timp, ma tot omoara sa ne intalnim ca vrea sa ne cunoastem mai bine.Eu sunt boboaca si la mine la liceu in curte sunt de fapt 2 licee(Tg-Jiu poate stiti) si i-am spus in gluma cand ma tot ruga sa ne intalnim ca ne vom vedea in prima zi de scoala.Ieri am iesit de pe mess pentru ca trebuia sa plec undeva urgent si am uitat sa imi iau la revedere de la el. El: ia zi u ieri dc ai iesit fara sa zici ceva
Eu: pentru ca a trebuit sa plec urgent
Eu: ma tragi cumva la raspundere?
El: da
El: unde ai plecat tu asa urgent?
El: hmm cu gagiku
El: stiu asta
Eu: el e la Arad.prikepi?<
El: eh cu amantu alea alea
El: nu am chef sa ma cert cu tine
El: nu vezi ca asta vreau sa evit de aia ma comport asa
Si plus ca in ultima saptamana daca ma vede pe mess, imediat sare pe mine si nu imi place chestia asta. Daca nu ii raspund, face crize si din 2 in 2 minute zice cate ceva.Nu ma lasa sa fac nimic.
As vrea sa am o discutie serioasa cu el sa ii spun aceste lucruri si nu stiu cum sa va spun, sa nu ma mai streseze( eu tin mult la el ca la un bun prieten), dar uneori ma scoate din saritestraight face. Ajutati-ma va rog ce sa fac cu el?straight face

1 răspuns:
| Iza_1189 a răspuns:

Asa mi se intampla si mie cu unul era obesedat rau...dar evita-l si nu o sa te mai streseze sau spune-i in fata ca vrei sa fiti doar amici si ca mai mult de atat nu veti putea fi niciodata! succes sper ca te-am aujutatwinking:*