| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutoru vostru(fete si chiar si baieti). Vreau sa ma despart de un tip, dar, cum sa o fac fara sa sufere? adica suntem colegi, nu vreau ca dupa el sa ma urasca.

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Totul e sa nu-i spui nimic despre intentia ta, in schimb sa te retragi discret si cu scuze amabile si politicoase din tot ceea ce faceati impreuna. Daca va intalneati des, rareste intalnirile gasind scuze plauzibile, daca mergeati impreuna undeva in mod regulat, la vreun club sau cinema, sa spunem, gaseste, de asemenea motive sa stai acasa; dar in niciun caz sa nu iesi in acest timp cu vreun alt grup de prieteni fiindca va afla si fie va suferi, fie se va razbuna ceea ce tu tocmai nu vrei.Incet,incet,relatia se va raci, el se va obisnui cu absenta ta, si poti, pana la urma sa-i spui adevarul-adevarat fara sa pricinuiesti vreo suferinta cum ar fi in cazul unei rupturi bruste.Va dura ceva mai mult dar vei evita exact ceea ce vrei sa eviti.

1 răspuns:
| ATHOS a răspuns:

Eu cred ca varianta optima este aceea de a juca corect si de a avea cu el o discutie in cadrul careia sa-i explici care sunt sentimentele tale fata de el. In orice alta forma o vei face nu vei reusi decat sa-i prelungesti suferinta.
Bafta!