| malinne a întrebat:

Am nevoie de ceva ajutor.
imi puteti da niste exemple de -comportamente ale animalelor-?
de pilda ale cainelui?
multumesc.

Răspuns Câştigător
| BeHappyForMe a răspuns:

Depinde de rasa dar unu caine in general este nobil si prietenos, insa in acelasi timp indraznet si alert, gata de joaca oricand cu stapanul sau.Alti caini mai duri precum pitbulli, sunt salbati, au instinct salbatic, mereu gata sa atace, greu de dresat.

trecem la pisica

Unele pisici sunt jucause, altele ai chef de bataie aste se observa si intre ele nu numia in relatia om pisica. Ele pot deveni irascibile atunci cand le este foame sau cineva le ataca.Cand sunt mici pisicile manaca la fiecare 2-3 ore, ca cat cresc vor fi hranite tot mai rar.Lisul unei pisici mai mari de exemplu pisica mama stimuleaza pui sa isi faca nevoiele acestia fiind sfiosi la inceput.
Pisoii trebuie mentinuti mereu curati.
Atat ele cat si caini trebuie dusi la veternar.
Trebuie facute vaccinurile si deparazitarile interne.

e greu sa ai un animal de casa trebuie intretinut dar indiferent de ce animal ai acesta iti va oferi caldura, dragoste lui si va fi mereu prietenos, este prietenul idel.