| CenturyChild a întrebat:

Am nevoie de niste idei... Trebuie pana maine sa scriu un text despre o tema (nu conteaza ce) in germana ca un fel de lectie de limba germana pentru profa de informatica (ceva in genul unei pagini dintr-o revista, poate fi si un joc cu un dictionar la sfarsit etc. -- in word evident--). Cu traducerea in germana o rezolv eu dar nu stiu despre ce sa scriu sau daca fac ceva gen joc, cum sa fie? Cea mai buna idee primeste fundita! big grin

1 răspuns:
| Pyrus_5609 a răspuns:

Inventeaza tu o poveste dupa intra pe google si pe dictionar roman german si scrii scolo povestea si tio da in germana fuunda?winking