| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi. Mie imi place foarte mult sa cant la chitara si mi-as dori sa invat sa cant am incercat si cu youtub-ul dar nu prea mi-a iesit iar de mers la cursuri inca nu pot nu am destui bani pentru o noua chitara si cursuri asa, ca cine imi spune cel mai usor cum as putea sa invat fara sa dau multi bani si sa invat cat de cat si bine! Astept pareri! multumec anticipat

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Îţi cumperi o metodă de ghitară şi poţi învăţa şi singur. Important este să ai urche muzicală şi nişte puţine cunoştinţe iniţiale de note muzicale.

| alecsandor a răspuns:

Salutare, daca nu iti permiti inca sa vii la lectii de chitara, am o veste buna: din doua in doua vineri, sustin cursuri gratuite la Guitar Shop din Bucuresti, pentru orice nivel. Detalii aici:
http://www.facebook.com/event.php?eid=185208308188935

Te astept!