| AnyAnutza a întrebat:

Am nevoie de o compunere despre importanta masinii in zilele noastre. Ms

Răspuns Câştigător
| Ella_4255 a răspuns:

Dupa parerea mea, masinile au devenit ceva aproape indispensabil in zilele noastre, unde tehnologia a preluat conducerea.
Masinile sunt folosite de mult timp, dar nu ii putem condamna pe oameni ca le folosesc atat de mult, avand in vedere faptul ca au nevoie de un mijloc de transport care sa ii aduca si sa-i duca la servici, sa mearga la plimbare sau la cumparaturi si uneori chiar intr-o frumoasa excursie pe timpul vacantei. Masinile sunt foarte importante in acest moment. Aceasta pare a fi o epoca a tehnologiei. Masinile sunt, cred eu, cele care au facut pentru om primii pasi spre modernizare. Adica daca ne gandim putin unii oameni in ziua de azi se plang ca fac drumul din casa pana la garaj. Dar daca nu ar fi existat masini care sa-i transporte la destinatia dorita? Oare s-ar mai fi plans pentru acesti cativa metri pana la garaj sau eventual pana la statie? Nu prea cred. De aceea este adevarat faptul ca masinile ne-au ajutat foarte mult.
In concluzie, eu cred ca masinile sunt foarte folositoare in privinta transportului si ne-au ajutat mult in ceea ce priveste drumul casa - servici.

1 răspuns: