| Anonimăă_8652 a întrebat:

Am nevoie de raspuns Urgent! Vreau cat mai multe informatii despre jocul http://planetmichael.com

dau fundita pentru cel mai bunn

1 răspuns:
| asjdhkas a răspuns:

* Michael Jackson traieste pe o planeta virtuala

Vezi toate pozele

Compania americana SEE Virtual Worlds a anuntat ca in urma unui contract incheiat cu familia lui Michael Jackson a obtinut acordul de a crea o lume virtuala dedicata regretatului muzician.

"Planet Michael" este numele acestui proiect amplu care isi propune sa devina o arhiva interactiva a vietii si carierei Regelui Pop.

Avocatul John McClain, care se ocupa cu administrarea averii lui Michael, a declarat ca acesta si-a dorit dintotdeauna ca prin intermediul tehnologiei sa gaseasca noi metode pentru a le mentine interesul fanilor, asa incat colaborarea cu SEE Virtual Worlds este binevenita.

Dezvoltatorii proiectului "Planet Michael" estimeaza ca acesta va fi gata spre sfarsitul anului viitor si ca va reprezenta o experienta interactiva inedita.

Comunitatea ca va popula lumea lui Michael Jackson va putea socializa, explora si testa diverse aplicatii cu si despre megastar.

Desi site-ul va putea fi utilizat gratuit, le va oferi posibilitatea celor inscrisi sa actioneze in functie de un sistem economic "local", prin intermediul caruia vor putea cheltui si dona bani reali.

Cei de la SEE au lansat deja site-ul dedicat acestui proiect, planetmichael.com, unde userii pot gasi mai multe informatii.

Sosia virtuala a lui Michael urmeaza sa apara si intr-un nou joc video, adresat celor care doresc sa invete celebrul dans al megastarului, "Moonwalk".

Michael Jackson a murit pe 25 iunie 2009, in urma unui stop cardiac, la varsta de 50 de ani.