| Abracadabraash a întrebat:

Am nevoie de sfaturile voastre. Eu am inceput aa vb cu un baiat,e dragut si de treaba uneori,dar problema mea e ca ma atasez incet de el,iar lui nu i-ar pasa de mine la modul ala,l. Asta e problema mea ca imi pasa si pun suflet si pentru persoanele care nu merita. De abia imi scrie,dar cand ne intalnim e foarte ok. cum sa fac sa nu mai pun suflet? Sa nu se ataseze inima mea de el? Am o inima foarte proasta. So cand nu imi scrie sunt asa trista si dintr-o data daca imi scrie sunt bucuroasa, fara sa vreau. Un sfat cum sa nu imi mai pese asa, orice..ca doar mie imi fac rau

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sarutal sa simta baiatul ca il placi, noi nu ne dam seama ca ne placeti, noi suntem mai rationali de fel, dovedestei ca il placi, ascultama

| mentholinks a răspuns:

Pai daca continui sa pui paie pe foc normal ca nu se stinge.

| elle94 a răspuns:

Inteligenta emotionala, draga, tine de maturitatea emotionala, tu cresti cu orice experienta pe o care o intalnesti. Fii ca o prietena, nu ca asa i-ar placea de tine, dar ai grija sa nu profite de tine, la prima, a treia minciuna, pa! E usor, poate asa vede si el ca ai personalitate.

| Jeffrie a răspuns:

Fa ca mine. Incearca sa te concentrezi mai mult pe hobby-urile tale, asculta muzica, rade, deseneaza, canta..Si plus ca daca e interesat de tine, ar trebui sa observe o nota de schimbare in comportamentul tau. Ignora-l ca sa vezi cum reactioneaza, chiar daca te calci pe inima. Zi-ti tie ca esti puternica si fi sigura ca esti o luptatoare happy Nu e nimic imposibil. Poate nu te place sau poate te place. Trebuie sa faci un fel de psihologie inversa cu el, chiar daca e greu. Crede-ma, functioneaza, am incercat si acum am reusit sa descopar lucruri noi. big grin Poti sa ma intrebi tot ce vrei tu, fiindca vreau sa te ajut. big grin Esti o fata minunata si nu conteaza ca esti sensibila. Punem noi niste ''spini'' chiar daca sunt falsi pe tine si il pacalim. :* Scrie-mi daca vrei sa vorbim.