| Elena_Andreea_2002 a întrebat:

Am nevoie de un discurs pentru finalul clasei a VIII-a în care sa fie și ceva pentru cei de-a VII-a.

1 răspuns:
| Gino_Giuseppe_1988 a răspuns:

Ma bucur sa fiu astazi aici, alaturi de colegii mei care mi-au fost ca fratii in acesti ani frumosi. Tin sa ii multumesc doamnei invatatoare care este aici de fata ( daca este si ea) care mi-a fost ca o a doua mama, fara de care astazi nu as fi stiut sa scriu, sa citesc ori sa fac o adunare sau scadere. Vreau sa ii mai multumesc si doamnei / domnului diriginte care a avut grija de noi si ne-a condus catre un viitor promitator si ne-a atras atentia cand greseam. Vreau sa le mai multumesc colegilor si colegelor alaturi de care am petrecut momente frumoase pe care nu o sa le uit niciodata.

L-am facut in cateva minute, nu stiu cat de bun ii. Daca vrei sa mai adaugi ceva pentru un profesor scrie intre diriga si colegi.
Sper ca te-am ajutat. Daca esti clasa a VIII a si inca nu ai avut banchetul DISTRACTIE PLACUTA!
Funda?