| didixu15 a întrebat:

Am nevoie de un exemplu de gandire pozitiva, o situatie in care am gandit pozitiv si asta m-a ajutat?! Dau funtita celui/ei care ma poate ajuta cu un exemplu bun.

1 răspuns:
| HLucian a răspuns:

Salut. Gandirea pozitiva iti influenteaza intreaga viata. De la mentalitate..la actiunile pe care le faci sau vrei sa le faci. Trebuie sa te gandesti ca orice s-ar intampla..mereu poate fi mai rau, mereu. De exemplu. daca trebuie sa mergi la un examen.iar gandurile tale te acopera :'' Daca nu am sa reusesc? Daca nu am sa stiu?'' Gandurile astea iti influenteaza felul cum gandesti in acel moment.iar consecinta e ca..sansele sunt mai mari sa nu stii la acel examen. Trebuie doar sa crezi..sa simti ca poti..ca reusesti sa faci.iar sansele sunt mai mari sa reusesti decat daca te gandesti ca nu vei reusi. Inainte sa gandesti ca nu poti..trebuie sa vezi daca poti! Si daca chiar nu poti..nu e nimic. Fiecare esec e o experienta in plus. Sper ca te-am ajutat.