| didixu15 a întrebat:

Am nevoie de un exemplu de gandire pozitiva, o situatie in care am gandit pozitiv si asta m-a ajutat?! De exemplu "Decis să renunțe la cariera de doctor, urmându-și visul de a deveni agent de bursă, Chris își asumă un risc uriaș pornind într-o călătorie pe care nu știa cum o să o termine.
Această hotărâre avea să îi schimbe viața pentru totdeauna, prima consecință a fost despărțirea de soția lui Sherry Dyson, apoi intampina alte probleme insa mereu gandeste pozitiv si reuseste sa isi atinga visul".Dau funtita celui/ei care ma poate ajuta cu un alt exemplu bun.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Iată un exemplu bun.
Dacă urci pe Everest, și scormonești cu pioletul găsești prin zăpadă cadavrele înghețate ale unora bine motivați și plini de gândire pozitivă, care i-a dus acolo.