| curiosul122 a întrebat:

Am nevoie de un sfat

Imi place de o fata si nu am zis decat la prietenii mei cei mai buni. Nu stiu cum a aflat fata insa ea tor timpul cand o treaba cineva daca stie ca o iubesc sau a o plac zice ca stie. Tot timpul parca am senzatia si vad in fata ochilor ca o strang in brate si ca ii spun ca o iubesc pupand-o pe obraz. Nu mi-o pot scoate din minte. Ea ma tine in "friendzone" cum asa zic unii?? De obicei vorbeste cu mine mai mult decat unele fete sau baieti si asta ma face sa cred ca si ea un procent acolo de 40-50% ma place.

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Incearca sa o inviti la un suc, la un film, la o plimbare. Daca accepta ofera-i o floare cand va intalniti. Nu ai ce sa pierzi. Stii vorba: cine cere nu piere!
Nu-i spune ca o placi sau ceva de relatie decat daca te intreaba. Lasa lucrurile sa mearga de la sine.
Daca esti in friendzone, de acolo e aproape imposibil de iesit.

| minionforever2005 a răspuns:

Am fost si eu intr-o situatie asemanatoare, doar ca eu eram cea placuta. Probabil ca ar trebui sa-i zici ce simti si atunci vei vedea daca sentimentul e reciproc sau nu. In cazul meu nu a fost, dar in momentul de fata sunt prietena foarte buna cu tipul si chiar "i-a trecut", sa zic asa.