| betty17 a întrebat:

Am nevoie sa am mai multa incredere in mine! Cum pot face asta? eu asa ma aranjez, dar nu excesiv...normal,mai port si tocuri dar prefer naturaletea. daca ar fi dupa mine nici nu m-as mai machia, dar cum conteaza mult si asta in ziua de azi. Nu am incredere in mine deloc si chestia asta a inceput din clasa a9a, acum sunt a12a. prietenele mele zic ca sunt frumoasa, dar nah ce sa zica si ele doar nu o sa zica ca sunt urata, ele sunt foarte frumoase pe langa mine. acum sunt si grasa inainte nu eram...am 1, 60 si 56 de kg ma urasc. nu am nimic frumos, iar cu baietii mi-a mers asa si asa, mai putin cu ei pentru ca nu am vrut eu asa relatii(asta nu prea conteaza), iar cand chiar imi placa un tip nu ma,, bag" pe el pentru ca mi se pare prea frumos sa se uite la mine, imi trebuie unul mai urat.

5 răspunsuri:
| Elisa_6224 a răspuns:

Domane fereste, betty, o fata nu trebuie sa spuna niciodata ca este urata dar nici sa se creada frumoasa pamantului. Chiar daca prietenele tale se machiaza si poarta tocuri nu inseamna ca trebuie sa faci si tu la fel ...in totdeauna baietii apreciaza fetele mai simple mai modeste si mai restrase(spun din proprie experienta) nu cele extravagante si care mai mereu se baga in seama. Incearca sa fii mai sigura pe tine nu exista ca "te urasti " sau orice altceva. Cu tine tu trebuie sa te simti cel mai bine si 56 de kg nu e mult de loc la 1 m 60 este super ok.Asa ca te rog frumos capu sus, modestia pe primul loc, naturalete cat mai multa si aratati farmecul, fii misterioasa pentru a-i atrage pe baieti si sa doreasca sa te cunoasca nu "te expune" cum fac majoritatea pitzipoancelor. Bafta! happy

| alexutza003 a răspuns:

Off nu ebn cum gandesti si eu am 1.60 si aceiasi greutate recunosc nu sunt slaba dar nici grasa si uite mie una imi place sa ma machiez nu o fac ca sa imi ascund defect pur si simplu imi place tu in primul rand ar trebui sa faci ceva pentru tine daca te consideri grasa slabeste fa ceva care s ate faca sa te simti mai frumoasa si asta iti va da incredere in tine atat timp cat te accepti tu insati asa cum esti si nu te critici ci te placi asa cum esti vor incepe si cei din jurul tau sa te placa la fel de mult nu te mai critica atata singura si ce daca esti grasa asta e asa sunt unele fete si sunt mult mai frumoase decat alea cu doua bete in fund deci nu te mai critica singura ca nai de ce

| DenisPericolPublic a răspuns:

Doamne! Uite eu sunt baiat. NU suport fetele care se machiaza ecesiv si umbla cu tocuri de n cm... cat despre inaltime si greutate esti perfect normala.deodata ce ai postat intrebarea asta ma face sa ma gandesc cat esti de speciala.big grin Te apreciez ca preferi naturaletea. Cei care nu accepta asta nu te merita. nu stiu ce sa-ti spun in legatura cu increderea. propabil caprietena cea mai buna ar fi remediul ideal... Dar iti doresc mult sa ai multa incredere in tine. Pentru ca esti speciala. Chiar esti. Ma simt onorat sa-ti citesc intrebarea si sa-ti raspund.

| cici_3783 a răspuns:

Nu ar trebui sa te consideri asa daca prietenele tale spun ca esti frumoasa iar tu nu le crezi inseamna ca nu ai incredere deloc in tine am si eu aceeasi problema iar daca baiatul acela este frumos nu inseamna ca nu ai sanse fii tare si increzatoare nu face greseala me a ma bucur ca ti-am spus asta papa

| 女明DongRi a răspuns:

Eu te inteleg si mi-ar face placere sa te ajut sa-ti reincapeti increderea in tine, dar crede`ma ca de unul singur e foarte greu. Iti trebuie un prieten/a sa-ti fie alaturi, caruia sa-i spui problemele tale, astfel incat sa le inteleaga. Increderea in tine nu vine asa peste noapte, mai intai trebuie sa te accepti sau daca nu, sa slabesti daca asta consideri ca trebuie, sa-ti creezi propiul stil de viata, cat si vestimentar, acesta sa fie comod, lejer, casual, cool dar si elegant, cu accesorii originale, pe care colegele tale le vor admira; faptul ca cineva te lauda te face mai increzator in propiile forte; sa vezi lumea cu alti ochi; sa incepi sa dansezi, sa razi mai des, sa asculti muzica linistita si optimista; daca vrei poti sa-ti schimbi si coafura, o schimbare e intotdeauna binevenita; poti incepe sa practici un sport; volei, handbal, tenis, ping`pong, orice sport e important; si ca sa devii mult mai energica consuma mai multe fructe si legume, nu numai ca te slabesc, dar si te fac sa te simti mai energica. Sper ca te-am ajutat. Baftahappy.app daca mai vrei sa vorbesti cu cineva pe tema asta, pot sa te mai ajut, si eu mai am probleme cu increderea in fortele propii si.nu stiu. putem sa ne ajutam reciprochappy